Team

Teamvoltigeren wordt uitgevoerd met een team van 6 voltigeurs (in de hogere klasses) en 1 tot 8 voltigeurs in de klasse B en BB. Naast de verplichte oefeningen die ieder teamlid moet uitvoeren om aan te tonen dat de basisvaardigheden worden beheerst, is er ook een vrije kür waarbij voltigeurs met twee- of drietallen acrobatische oefeningen vertonen op een galopperend paard.

Bij onze basisteams worden deze oefeningen uitgevoerd in stap.
Voor het deelnemen aan wedstrijden gelden de volgende klassenindelingen (bij zowel team- als solovoltigeren):
  • Klasse ZZ (hoogst mogelijke klassenindeling)
  • Klasse Z
  • Klasse M
  • Klasse Junioren
  • Klasse L
  • Klasse B
  • Klasse BB
Het is erg belangrijk dat je zoveel mogelijk aanwezig bent bij de trainingen. Want je zit in een team en dat betekent dat als jij er niet bent, de rest de gezamenlijke kür niet goed kan oefenen. In ieder team zitten extra voltigeurs zodat deelname aan wedstrijden ook door kan gaan als er bijvoorbeeld iemand ziek is.
 
Hieronder de indeling van de teams in seizoen 2019-2020.

Team 1, klasse ZZ

Paard: Wim

Longeur: Meta Jans

Trainers: Meta Jans

Voltigeurs: Renate, Jinte, Lisa H, Guus, Sander, Ilse, Nynke en Saartje.

Thema: Out of the world

Team 2, klasse Z

Paard: Zidane

Longeur: Ingrid Lammers

Trainer: Meta Jans

Voltigeurs: Sanne T, Mirte, Marieke, Mendel, Niels, Dinfi en Jeslin.

Thema: Aladin

Team 3, klasse M

Paard: Hermes

Longeur: Josella Vos

Trainers: Sylvia van de Leest 

Voltigeurs: Tessa, Carlijn, Zoe, Lou, Lara, Loeka, Senne R. en Merel

Thema: Senoritas

Team 4, klasse Junioren

Paard: Harry

Longeur: Marloes vd Akker

Trainers: Mirthe van Mensvoort

Voltigeurs: Lisa v.d. B, Raeven, Fenne, Dana, Iris v.d. V, Gilian en Andrea

Thema: Adams Family

Team 5, klasse L

Paard: Favory

Longeur: Angelique Theunissen

Trainers: Sanne Theunissen en Raeven Rijkers

Voltigeurs: Wendy, Willemijn, Demi, Jara, Meis, Mijntje en Imke

Thema: Alice in Wonderland

Team 6, klasse B/L

Paard: U2 en Rainbow

Longeur: Sylvia van de Leest

Trainers: Peggy Jacobs en Gilian Vos

Voltigeurs: Ayla, Keet, Dirkje, Xayla, Lynn, Stacey en Sofie

Thema: Disney’s schurken

Team 7, klasse B

Paard: Vitalis

Longeur: Gerieke Manders

Trainers: Peggy Jacobs, Tanja van Oosten

Voltigeurs: Floor, Feline, Chrissy, Dane, Emma M. Zyara, Eefje en Senne

Thema: Circus

Team 8, klasse BB

Paard: Marijn

Longeur: Baukje Hollman

Trainers: Fenne van Vught, Ayla Lobel en Jokelien Verstraten

Voltigeurs: Lilou, Sophie, Quinty, Nicky, Loes en Lotte 

Thema: Efteling